S celo serijo člankov so se na POP TV in pri Martinu Odlazku – za oboje je znano, da jih z informacijami servisira Svoboda – lotili soproge najuspešnejšega borca proti Janezu Janši v zgodovini, Gorana Klemenčiča. Klemenčič je z zlorabo oblasti na KPK, ko je objavil izjemno kritično poročilo, ne da bi Janši ponudil možnosti odgovora na hude obtožbe, kar bi po zakonu moral, uspel sesuti drugo Janševo vlado, da je po tem Alenka Bratušek z levimi strankami lahko nalila pol milijarde evrov v bankrotirani zasebni Factor in Probanko, da ni propadlo privatizacijsko omrežje levih tajkunov. Klemenčičevo delo je tudi za sodnim postopkom Trenta, čigar glavni namen je že več kot desetletje črnjenje Janše, ki poteka zaradi prodaje Tonderjeve parcele v Trenti po domnevno previsoki ceni, ki pa temelji na docela bedasti oceni, da bi naj bila vrednost 15.000 kvadratnih metrov velike gradbene parcele ob Soči le 15.000 evrov.

Hajdinjak je moral odstopiti, potem ko je nenavadno financiranje POP TV Marjana Šarca v parlamentu začela po obsežnih medijskih poročanjih preverjati komisija za nadzor javnih financ, ki jo je po dogovoru s Svobodo, da bi onemogočili nadzor vlade SDS, po volitvah prevzel Jernej Vrtovec iz manjše NSi. Protiudarec, ker je NSi začela preverjati za vlado nerodno financiranje POP TV, je bil, da je POP TV objavil zgodbo anonimnega “žvižgača”, kako bi naj nekdanjemu prijatelju premierove uradne spremljevalke Tine Gaber Roku Snežiču plačal pet tisoč evrov podkupnin za pridobitev poslov na Darsu. To je Hajdinjaka stalo položaja.

Skupaj bi naj bilo plačanih, tako je takrat trdila novinarka Nina Kunaver na POP TV, 90.000 evrov podkupnin, da bi žvižgač POP TV na nepošten način dobil posel z Darsom. Po doslej znanem žvižgač POP TV s pomočjo podkupnine posla naj ne bi dobil in je, tako se zdi, javno protestiral, ker mu ni uspelo zaslužiti z goljufijo. Z nadaljevanjem te zgodbe, a nič ne omenjajo Snežiča in Gabrove, po soprogi Gorana Klemenčiča zdaj udarja POP TV, cilj pa je odvrniti pozornost od koruptivnega političnega obvladovanja Darsa Svobode, ki je na podobne načine prevzela še številna državna podjetja, tudi medijska. Verjetno pa je cilj tudi še dodatno maščevanje NSi.

Da je v ozadju resen političen obračun, kaže, ker se je vključil tudi medij Martina Odlazka, za katerega delajo Necenzurirani, ki pa tokrat niso v prvi vrsti napada. So pa že z naslovom, v katerega so vtaknili Janšo, poslali jasno propagandno sporočilo, kdo je plačnik propagandne “akcije”:

Hajdinjak je bil šele druga žrtev škandala, ko je javnost izvedela, da se je obrambni minister Marjan Šarec odločil s sumljivo izvedenim razpisom sumljivemu podjetju brez referenc izplačati dva milijona evrov za resničnostni šov, ki bi ga predvajali na POP TV. Zaradi tvitov o tem so iz stranke Svoboda najprej vrgli Mojco Pašek Šetinc, ki je pred tem preiskovala financiranje medijev, ki so nazorsko bližje desnici, in torej kritični do vladajočih. S to preiskavo poskušajo vladne stranke še vedno prestrašiti podjetja, da ne bi več plačevala oglasov medijem, ki so blizu opoziciji, in te medije onemogočiti. Zadnje čase jo vodi nekdanja novinarka POP TV Tamara Vonta. Vonta je za levico bolj zanesljiv kader od Mojce Pašek Šetinc, ki jo je kariere v Svobodi stal ta tvit:
Za napadom na NSi, ki poteka s črnjenjem soproge Gorana Klemenčiča prek POP TV, je morebiti še dodaten razlog. V parlamentu, kjer mimo pravil NSi vodi komisijo za nadzor javnih financ, ki bi jo morala SDS, ta stranka namreč močno preiskuje posle Svobode (afera Litijska) in Levice (afera Makarovič), se pa noče resno lotiti afere Spirit Matjaža Hana, kar bi bilo v interesu Svobode.
Slišati je, da je razlog, zakaj Jernej Vrtovec (NSi) ni že pred časom sklical seje o dilemah delitve javnega denarja podjetjem, ki so blizu SD, morda tudi vpletenost posameznikov iz omrežja NSi v afero Spirit.
Je pa Jernej Vrtovec sejo nadzorne komisije prejšnji teden za jutri o aferi Spirit že sklical, a jo medtem preložil na 3. marec, razprava bo torej čez dva tedna. Za ta teden v četrtek pa je sklical razpravo o nakupu Patrij, ki bo zdaj bistveno dražji od nakupov oklepnikov v preteklosti, ki so jih že večkrat odpovedale stranke, ki vodijo vlado, da bi za vladanje pridobile glasove poslancev Levice Aste Vrečko, ki je za izstop iz Nata in razorožitev države.
Peter Jančič, Spletni časopis