Levica z novim udarcem po žepih davkoplačevalcev

Datum:

Medtem ko napredne države nagrajujejo delo in gospodarstvo, Slovenija pod aktualno vlado nagrajuje nedelo, hkrati pa z visokimi obdavčitvami uničuje gospodarsko dejavnost. Levica bi s svojim predlogom znova udarila po žepih davkoplačevalcev.

Nižje denarno nadomestilo bi morala biti tudi motivacija za zaposlitev. A ne, če je nadomestilo za čas nedela enako plači, ki jo mora nekdo zaslužiti. A to, da Levica spodbuja nedelo, ne preseneča, saj si želi, da bi ljudje postali odvisni od države.

Novi zakon, ki med drugim ureja višino denarnega nadomestila za čas brezposelnosti, naj bi po informacijah Radia Slovenija predvideval zvišanje zneskov nadomestil. Če bodo predlog zakona poslanci potrdili v državnem zboru, bi tako letos nadomestilo za čas brezposelnosti znašalo najmanj 750 in največ 1.250 evrov bruto.

V vladnih prizadevanjih ni moč spregledati hrepenenja po načrtnem vzdrževanju socializma, po negovanju volilnega telesa, ki ne razmišlja o tem, kako bo s produktivnostjo, ambicioznostjo in kreativnostjo nekaj konkretnega ustvaril, pomoč države pa prejel predvsem za dobro podjetniško zamisel (ali v resnični stiski), ki je zaradi pomanjkanja sredstev (še) ne more izpeljati, udejanjiti … Gre za kaznovanje pridnosti in nagrajevanje z “bombončki” tistih, ki so spoznali, da se produktivnost ne splača.

Levica nagrajuje nedelo (Foto: Bobo)

Gre za ustvarjanje družbe napol zadovoljnih “karitasovcev”, ki se ne preživljajo od truda lastnih rok in niso zadovoljni z lastnimi dosežki ter pozitivnim doprinosom k družbi. So pa za silo potešeni, ker imajo polne želodce. Gre za spodbujanje parazitiranja. In samo v takšni družbi lahko uspevajo ideje destruktivne, skrajne ideologije.

Glede na sedanjo zakonodajo najnižji izplačani znesek denarnega nadomestila za čas brezposelnosti ne more biti nižji od 530 evrov in ne višji od 892 evrov bruto. Novi zakon pa naj bi po neuradnih informacijah Radia Slovenija predvideval, da denarno nadomestilo za čas brezposelnosti ne sme biti nižje od 60 odstotkov minimalne plače in ne višje od minimalne plače.

To pomeni, da bi po novem najnižje nadomestilo letos lahko znašalo 750 evrov, najvišje pa 1.250 evrov bruto. Zneska bi bila tako višja za 220 oziroma 360 evrov.  Nadomestilo naj bi se vsakega 1. februarja v letu usklajevalo z minimalno plačo, je še poročal Radio Slovenija. Zneski nadomestil se niso spremenili skoraj desetletje.

A. H.

Sorodno

Zadnji prispevki

Tu je odgovor, zakaj Janković zmaguje na volitvah!

Levica spodbuja multikulturalizem, ker se ji to izplača. Odličen...

ZNP: Politika se vse bolj meša v delo medijev

Združenje novinarjev in publicistov je pred 3. majem, svetovnim...

Britanci so se soočili z največjo invazijo migrantov v letošnjem letu

Britanske oblasti so potrdile, da so se včeraj soočile...