Šefica berlinske policije Barbara Slowik opozarja, da se Judje in homoseksualci soočajo s porastom števila groženj, zlasti v mestnih četrtih z večinskim arabskim prebivalstvom.
Judje in homoseksualci v Berlinu niso več tako varni kot nekoč, opozarja vodja berlinske policije Barbara Slowik. V nekaterih predelih mesta bi morali začeti skrivati svojo identiteto, je prepričana. Govora je o območjih z večinskim arabskim prebivalstvom. Porast števila incidentov je tudi posledica varčevalnih ukrepov, ki so prizadeli delo policije, poroča Remix News.
Arabske soseske so izjemno problematične
Slowikova je opozorila, da je nemška prestolnica postala manj strpna na območjih, kjer je večja gostota meščanov arabskega rodu, policiji pa primanjkuje sredstev za učinkovito ukrepanje. Tistim, ki svojega judovstva ali homoseksualnosti v javnosti ne skrivajo, je še priporočila, da naj bodo v dotičnih predelih mesta bolj previdni.

V teh predelih mesta je mogoče najti tudi posameznike, ki gojijo simpatije do terorističnih skupin. Tam je tudi moč zaslediti odkrit antisemitizem, uperjen zoper posameznike judovske vere in porekla. Od 7. oktobra 2023 dalje je policija sprožila preko 6200 preiskav. Velik delež le-teh se je nanašal na sovražne objave na družbenih omrežjih, povzročeno materialno škodo in propagando.
Finančna podhranjenost policije
Kar 1300 od teh preiskav je vključevalo nasilna kazniva dejanja, mnoga med njimi so bila usmerjena tudi proti policistom, ki so varovali javne shode. Protiizraelski protesti so postali stalnica po izraelski vojaški intervenciji po 7. oktobru 2023. Velike skrbi policiji vzbuja tudi njena finančna podhranjenost, kar otežuje njeno delovanje, to pa izkoriščajo kriminalci.
Prav tako primanjkuje tehničnih pomagal, denimo videonadzornih sistemov, ki jih upravlja umetna inteligenca. Slednji bi policijo močno razbremenili. To se posebej nanaša na varovanje premoženja, še posebej veleposlaništev.
Domen Mezeg