Najbolj kompromirani minister te vlade preživel interpelacijo

Datum:

Modus operandi finančnega ministra Boštjančiča se bo nadaljeval, saj njegova interpelacija ni uspela. Na glasovanju o njegovi interpelaciji je po poročanju STA njegov odhod podprlo 29 poslancev SDS in NSi ter samostojna poslanka Eva Irgl. Proti je bilo 47 poslancev Svobode, SD in Levice. 

Po uspešno prestani interpelaciji je finančni minister Klemen Boštjančič razpravo v državnem zboru oklical za politični šov. Boštjančič: “Sem človek številk in verjamem, da so številke dovolj zgovorne, vlada in ministrstvo za finance delata zelo uspešno,” poroča STA.

Predlagatelji, zlasti opozicijska SDS, so mu očitali neustrezno porabo javnih sredstev, zlorabo položaja, zavajanje javnosti in aferi Litijska ter Parmova (negospodaren nakup nepremičnin za javna sredstva). Razprava je potekala skoraj 12 ur.

Finančni minister Klemen Boštjančič. Vir: Fotomontaža Demokracija

Minister svojih grehov ne vidi, opoziciji očita papagajstvo
Minister je dejal, da so opozicijski poslanci iz vrst SDS kot papige ponavljali ene in iste zadeve, večinoma vnaprej napisane. Ob koncu razprave se je znova oglasil in zavrnil vse očitano.

Spomnimo: Včeraj smo ekskluzivno poročali, da je Boštjančič posloval s podjetjem v davčni oazi Belize in očitno sodeloval v fiktivnih poslih. Ravnanja kažejo tudi na sum pranja denarja. Že pred meseci pa smo razkrili, da je minister Boštjančič, preko svojega podjetja BRIO svetovalni center d.o.o., katerega je 100% lastnik, aktivno sodeloval in celo nakazoval denar na račun podjetja, registriranega v Belizeju, torej državi, ki velja za davčno oazo.

Nekdanja ministrica za pravosodje Dominika Švarc Pipan in finančni minister Klemen Boštjančič. Afera Litijska. (Foto: Bobo)

Soodgovornost za aferi Litijska in Parmova
Pred dnevi je Urad RS za preprečevanje pranja denarja objavil seznam držav, v zvezi s katerimi obstaja visoko in povečano tveganje za pojav pranja denarja ali financiranja terorizma.

Na tem seznamu je tudi Belize, majhna država v karibskem otočju, ki slovi kot destinacija za učinkovito utajo davkov, prikrivanje lastništva podjetij in s tem raj za finančne malverzacije (več tukaj). V preteklosti smo poročali še o ministrovi soodgovornosti v aferi Litijska (več tukaj) in o aferi Lesnina/Parmova, ko je šlo za ekspresno hiter in izjemno drag nakup poslovnih prostorov od prijateljev (več tukaj).

Domen Mezeg

Sorodno

Zadnji prispevki

Vlada in koalicija zlorabljata institut nujnega zakonodajnega postopka; v SDS napovedali obstrukcije

Poslanci Slovenske demokratske stranke bodo obstruirali današnjo sejo Odbora...

Ali se v Sloveniji že oblikujejo vaške straže zaradi romske problematike?

Lokalnemu prebivalstvu jugovzhodne Slovenije je prekipelo. Medtem ko v...

Pričakujemo brutalen teden. Temperature tudi do 37 stopinj

Vremenoslovci agencije za okolje opozarjajo, da prihaja nad naše...