Nemčija bi izgnala teroriste, medtem, ko jih mi nagrajujemo

Datum:

V Nemčiji se bo “poveličevanje terorizma kaznovalo z izgonom”, je za medije dejal nemški kancler Olaf Scholz, ki je danes podprl deportacije zaradi storilcev hudih kaznivih dejanj. Pa Slovenija? Po tem, ko je Maročan porezal deklico v Ljubljani, se ga ni niti priprlo, omejilo se mu je gibanje, teroriste celo nagrajujemo – priznanje Palestine je dober primer tega.

                   

Razprave o deportacijah so v Nemčiji znova v ospredju, potem ko je 25-letni Afganistanec ubil nemškega policista. Nemški kancler Olaf Scholz je opozoril tudi, da bi lahko v prihodnje povečevanje terorizma kazali z izgonom, poudaril pa je tudi spremembo pravil, ki bodo odslej strožja.

Naj bom jasen. Ogorčen sem, ko nekdo, ki je v naši državi iskal zatočišče, stori najhujša kazniva dejanja. Takšne storilce je treba deportirati, tudi če prihajajo iz Sirija ali Afganistana,” je med govorom v parlamentu izjavil Scholz. Pri tem sicer ni pojasnil, kako bi Nemčija lahko izvedla škodljive izgone, dodal je le, da se s tem že ukvarja skupaj z notranjim ministrstvom in da se v teku pogajanj s sosednjimi državami Afganistana.

Nemčija sicer deportacij v Afganistan ne izvaja, odkar so oblast leta 2021 prevzeli talibani. Prav tako ne izvaja izgonov v Sirijo, saj ta zaradi dolgotrajne državljanske vojne ne velja za varno državo. A vnovič razpravo o izgonu storilcev hudih kaznivih dejanj v Nemčiji je sprožil umor nemškega policista, ki je bil huje poškodovan med petkovim napadom z nožem na udeležence desničarskega shoda v Mannheimu, nato pa je v bolnišnici podlegel poškodbam. Napadalec, 25-letni afganistanski prosilec za azil, je poleg policista z nožem ranil tudi pet udeležencev shoda.

Napadalec je po napadu na nemškega politika zahrbtno zabodel še policista. (Foto: X)

Nemški kancler je med govorom v parlamentu poudaril tudi, da povečevanje terorizma pomeni “udarec v obraz žrtvam, njihovim družinam in naši demokratični ureditvi”. Dodal je, da bodo nova pravila stroga, saj se bo povečevanje terorizma lahko kazalo z izgonom, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

In kaj počne Slovenija?
Medtem ko Nemčija uvaja stroga pravila in grozi z izgonom teroristom, Slovenija dejanja takih prikriva ali celo nagrajuje. Spomnimo se samo na dogodek izpred nekaj dni, ko je 24-letni državljan Maroka na ljubljanskem mestnem avtobusu nagovarjal ljudi, napadel deklico z nožem in ga sledil do doma. To se je zgodilo 31.5. ao tem ni poročal niti en osrednji ali levi mediji. Dokler naš medij tega ni objavil prvi, se o tem sploh ni vedelo in se verjetno tudi ne bi, če me ne bi na to opozorili.

Policisti so takoj po dogodku začeli z aktivnostmi in ugotovili identiteto osumljenca, ter zoper njega izvedli vse zakonsko predvidene aktivnosti. 24-letnik je po besedah Irfana ​​Beganovića policiji znana oseba in je državljan tretje države. A kaj se je zgodilo, policija osumljenca po vsem tem niti ni pridržala, le omejila mu je gibanje.

Foto: Bobo

A vse to ne preseneča, saj je to še najmanj. Ne le da teroristov in zločincev ne kaznujemo, take celo nagrajujemo. Kako bi sicer lahko pojasnili vneto delovanje Golobove vlade za priznanje Palestine, ki je svetu znana kot teroristična država?

Foto: bobo

Poleg tega, da gre za očitno nabiranje političnih točk v času pred evropskimi volitvami, je na drugi strani opozoril tudi prvak opozicije  Janez Janša . Ta že dolgo časa svari, da priznanja Palestine ne bo doprineslo k umiritvi razmer na Bližnjem vzhodu, ampak prej obratno. Jasno, je da ljudje na Bližnjem vzhodu zaradi priznanja ne bodo bolje živeli, obenem pa gre priznanje razumeti kot politični blagoslov terorističnemu vodstvu te entitete.

A.H.

Sorodno

Zadnji prispevki

Tranzicijska levica nas je z davki naredila nekonkurenčne in revnejše

Ne glede na to, kako si socialisti želijo, da...

Neposredni napad vlade na slovenski jezik – ta ukinja poseben status materinščine

Ministrstvo za izobraževanje je predstavilo predlog nacionalnega programa vzgoje...