Na “depolitizirani” RTVS se pojavljajo le še prijateljski obrazi

Datum:

Po “depolitizaciji” javne RTV Slovenija gledalci lahko spremljajo le še prijateljske obraze, kritični opozicijski glasovi so izginili. Primer za to je zadnja oddaja Tarča.

V včerajšnji oddaji Tarča na TV Slovenija, ki je imela podnaslov Med elito in brezdomci, so se ukvarjali z nepremičninami. »Kdo je tako imenovana elita, ki lahko v glavnem mestu kupi stanovanje za štiri milijone evrov ali pa ga najame za 6.000 evrov mesečno? Kdo so investitorji, kdo lastniki? Med njimi so znani odvetniki, podjetniki, zdravniki. Na eni strani kopičenje nepremičnin, na drugi pa čedalje več stisk zaradi visokih cen,« so navedli v opisu oddaje.

Številni gledalci pa so opazili, da so bili v oddajo povabljeni le »pravi« gostje. To so bili Simon Maljevac, minister za solidarno prihodnost, Klemen Boštjančič, minister za finance, Miha Blažič N’toko, kolumnist in aktivist, Rok Ramšak, direktor Inštituta za študije stanovanj in prostora, in Mitja Križaj, direktor Družbe za svetovanje in upravljanje. Očitno je tudi Tarča postala čisto vladno trobilo brez predstavnikov opozicije.

Prijateljska so bila vprašanja, prijateljski so bili tudi odgovori. Ko je minister modroval o tem, da so stanovanja za prebivanje ne pa za špekulativne naložbe, je voditeljica zamudila priložnost, da mu pove, kako vodja njihove poslanske skupine kot veleposestnik kopiči nepremičnine.

Na depolitizirani RTV so nekatera vprašanja pač prepovedana.

M. Bo.

Sorodno

Zadnji prispevki

14 dni po nesreči NPM: SDT še preiskuje, KPK prejema prijave, javnost ostaja v temi

Specializirano državno tožilstvo (Oddelek za preiskovanje in pregon uradnih...

Kadunc ostro nad vodstvo RTV: zaradi otročje trme Gorščakove ogrožena likvidnost

Nekdanji generalni direktor RTV Slovenija Igor Kadunc je na...

Nova levičarska norost: če je policist pri aretaciji prijazen, je to rasistično obnašanje!

Na ameriških univerzah še vedno iščejo rasizem na vsakem...

Obeta se bizarna jesen: Jaša Jenull bo bevskal, Nika Kovač pa (najbrž spet) z “bagrom”

Kakšna jesen nas čaka v političnem smislu? Razpisan je...