Raziskovalci ameriške Nacionalne uprave za oceane in atmosfero (NOAA) so prvič v zgodovini z uporabo HD posnetkov globokomorskega drona identificirali novo vrsto rebrače. Omenjenega želatinastega morskega nevretenčarja je sicer prvič že zaznalo daljinsko vodeno vozilo Deep Discoverer leta 2015, ob obali Portorika, 3900 metrov globoko. Ker takrat znanstveniki niso bili povsem prepričani, da gre za novo vrsto, odkritja niso obelodanili.
Leta 2015 so se znanstveniki ob pogledu na bitje odločili, da skrbno preučijo vse posnetke, ki jih jim je uspelo pridobiti med odpravo. Klasifikacija novih vrst običajno zahteva obsežna laboratorijska testiranja in preiskave, kar je izjemno težko pri globokomorskih živalih, saj ne zdržijo dolgo zunaj globin oceana.
Dve lovki pomagata pri ohranjanju konstantne globine
“Nimamo enakih mikroskopov kot v laboratoriju, toda posnet video nam lahko nudi dovolj informacij, da natančno razumemo morfologijo živali, na primer lokacijo njihovih reproduktivnih delov in druge vidike,” je pojasnil morski biolog iz NOAA Allen Collins . Na novo identificirana vrsta rebrače Duobrachium sparksae se ponaša s telesom v obliki balona, iz katerega se raztezata dve dolgi lovki, s katero se lahko ta pritrdi morskega dna in s tem ohranja konstantno globino.