Vikend pokalnih finalov ni postregel s presenečenji, kar štirje klubi osvojili dvojno krono

Po večini so se državna prvenstva v Evropi že končala, vsaj v večjih ligah so se nekateri nogometaši že odpravili na zaslužen počitek, spet drugi pa so začeli priprave na evropsko prvenstvo. Zadnji nogometni vikend je bil po nekaterih državah v Evropi v znamenju pokalnih finalov. Oči so bile uprte v najmočnejše države v Evropi, kjer pa večjih presenečenj v bojih za pokalne lovorike ni bilo.

V vseh najmočnejših petih ligah je bilo ta vikend na sporedu še zaključno dejanje sezone. Vseh pet pokalnih naslovov je šlo v roke favoritov. Vsi z izjemo Manchester Uniteda so osvojili državno prvenstvo in pokalni naslov. Tri zmagovalce smo dobili v podaljšku, Bayern je zmagal po izvajanju enajstmetrovk, PSG pa po rednem delu.

Barcelona 2 : 0* Sevilla (0 : 0) – *po podaljšku
Jordi Alba 97., Neymar 122.
Rdeči karton: Mascherano 36./Barca; Banega 92., Carrico 121./oba Sevilla

Finale pokala je bil odigran v glavnem mestu Španije, tako da se je Barca pokalnega naslova veselila pri največjih konkurentih. Šele po podaljšku so uspeli premagati nove in stare zmagovalce Lige Evropa. Ob tem pa so imeli kar nekaj sreče, saj so celoten drugi polčas igrali z igralcem manj, tekma pa je bila zelo izenačena. Kot se je pozneje izkazalo, je bila nato ključna izključitev ob koncu tekme. Banega je poskrbel, da je bilo število igralcev znova izenačeno. Barcelona je v Madridu v podaljšku preko Albe in Neymarja uspela priti do druge lovorike v tednu dni.

Crystal Palace 1 : 2* Manchester United (1 : 1) – *po podaljšku
Puncheon 78.; Mata 81., Lingard 111.
Rdeči karton: Smalling 105./Manchester United

Manchester United je katastrofalno sezono rešil s pokalnim naslovom. A tudi za tega so navijači in igralci trepetali bolj, kot so si mislili. Rdeči vragi so kazali podoben obraz kot celotno sezono, niso bili prepričljivi in so tudi zato prejeli zadetek – natančen je bil Puncheon. Veselje ni trajalo dolgo, saj je Mata samo tri minute pozneje izenačil. Tekma se je prevesila v podaljšek, v katerem je bil izključen Smalling, rdeči vragi pa so znova trepetali za lovoriko. V 111. minuti je prišel odrešitelj – mladi Lingard je z lepim zadetkom svoji ekipi priboril lovoriko, ki je klavrno sezono končala na dokaj lep način.

Bayern 4 : 3** Borrusia Dortmund (0 : 0) – **po 11-metrovkah
Zadeli z 11-m: Vidal, Lewandowski, Müller, Douglas Costa; Kagava, Aubameyang, Reus.
Zgrešili: Kimmich; Bender, Sokratis

Pep Guardiola se je od Bayerna poslovil še z eno lovoriko. Njegov Bayern, ki letos v Ligi prvakov znova ni prišel dlje od polfinala, je tokrat v finalni tekmi pokala premagal svoje največje rivale. Borrusia iz Dortmunda v zadnjih letih s težavo najde pot do zmage. Na koncu so bili pri streljanju enajstmetrovk nekoliko nenatančni in so zgrešili dve, Bavarci pa samo eno. Trener Guardiola je po tekmi potočil tudi kakšno solzo, saj odhaja v Manchester City.

Milan 0 : 1* Juventus (0 : 0) – *po podaljšku
Morata 110.

Juventus je celotni Italiji še enkrat več pokazal, da mu v tem trenutku oziroma v drugi polovici sezone ni bilo para. Znova so se veselili dvojne krone, nasprotnik pa je bil tokrat morda nekoliko presenetljivo Milan, ki se v zadnjih letih ni ravno boril za lovoriko. Tokrat so bili sicer dokaj blizu, ampak so po podaljšku morali priznati premoč stari dami. Rdeče-črni so že tako ali tako imeli ogromno sreče pri žrebu, da so sploh prišli v finale. Tekmo je odločil rezervist Morata, ki je zadel hitro po vstopu v igro in pokazal, da v zadnjem obdobju morda neupravičeno sedi na klopi.

Marseille 2 : 4 PSG (1 : 1)
Thauvin 12., Batshuayi 87.; Matuidi 3., Ibrahimović 47., 82./11m, Cavani 57.

Parižani so se po pričakovanjih veselili nove lovorike. V prvem polčasu se je Marseille sicer dobro upiral, vendar popustil že v samem uvodu drugega polčasa, ko je na sceno zopet stopil Zlatan Ibrahimović, ki je odigral svojo zadnjo tekmo za PSG in tako na najlepši možen način pokrbel za slovo od francoske prestolnice. PSG se je na koncu veselil zmage s 4 : 2.