Vrtnice ostajajo zaklete za Zavrč

Druga tekma 32. kroga je bila odigrana v Halozah, kjer Zavrč tudi na 12 .medsebojni tekmi ni uspel premagati Gorice, ki tako za Haložane še naprej ostaja zakleta. Domači so po prvem polčasu sicer vodili, vendar je Rifet Kapić postavil končni rezultat 1 : 1 in poskrbel za nadaljevanje slabega niza Zavrča.

Slavko Matić, trener Zavrča, v svojem prvem mandatu pri Haložanih ni zabeležil poraza. Tokrat teče že njegov drugi mandat, ki pa je ravno obraten. Po vrnitvi na klop v prvenstvu namreč še ni zmagal.

32. KROG

Zavrč 1 : 1 Gorica (1 : 0)
400; Golubar 31.; Kapić 57.

Zavrč je prvi polčas odigral dobro, za razliko od Gorice, ki do priložnosti sploh ni prišla. Grega Sorčan je bil prvič na mestu, ko je ubranil strel najprej Matjašiču, nato pa še Karamatiću. Nemočen pa je bil v 31. minuti, ko je po podaji Matjašiča v kazenskem prostoru najvišje skočil Golubar in z glavo zadel za vodstvo. Novogoričani so drugi polčas začeli bolje in tudi izkoristili svojo prvo priložnost. Po preigravanju Rifeta Kapića se je le-ta nekoliko presenetljivo znašel sam pred Kovačićem in zadel za izenačenje. Nekaj minut pozneje je bil spet na delu domači vratar, ko je ubranil strel Burgiću. V zadnjih sekundah tekme je Dodlek, tudi z nekaj sreče, s prostega strela zadel vratnico. Tekma se je končala z remijem, ki je Zavrč znova dvignil na peto mesto, vendar sta skupaj z njim točkovno še naprej izenačena Krško in Rudar.