Začela se je uradna kampanja: “To ni le referendum – to je boj za dostojanstvo, pravičnost in demokracijo”

Datum:

V Sloveniji se začenja pomembna referendumska kampanja, ki bo 11. maja postavila na preizkus naš občutek za pravičnost, enakost in dostojanstvo vseh državljanov. To ne bo referendum proti kulturi ali umetnosti – kot skuša zavajati koalicija – temveč bo to referendum proti privilegijem peščice in za pravičnost vseh.

V času, ko se upokojenci borijo z nizkimi pokojninami in novimi obremenitvami, je vlada Roberta Goloba našla čas in denar za nov zakon, ki določa posebne dodatke k pokojninam za izbrane umetnike – do 2400 evrov mesečno. Gre za nagrajence Prešernove nagrade in državnih odlikovanj, torej za ljudi, ki so za svoje delo že prejeli nagrade in priznanja. Poleg že dodeljenih denarnih nagrad (do 30.000 €) naj bi zdaj dobili še do pol milijona evrov dodatka k pokojnini.

Andrej Hoivik je ob začetku kampanje poudaril, da vlada pripravlja zakon, ki je v popolnem nasprotju z načelom socialne države in enakosti pred zakonom. “Smo res država, kjer veljajo ustavna pravila socialne države in enakost pred zakonom? Smo res prišli tako daleč, da v letu 2025 uzakonjamo dodatke peščici, ostale pa obdavčujemo z novimi davki, medtem ko vladajoči kupujejo podrtije na Litijski ali pa zastarele računalnike? Prepričan sem, da NISMO,” je bil jasen Hoivik.

Ironija oblasti: bojkot referenduma, a prosjačenje za brezplačne plakate
Gibanje Svoboda in Levica pa medtem volivce pozivata, naj se referenduma ne udeležijo. Ob tem pa – kot prava ironija – Golob od občin pričakuje brezplačna plakatna mesta za svojo kampanjo. V stranki Levica pa so šli še dlje – njihova ministrica Asta Vrečko je celo pozvala, naj volivci na dan referenduma raje “počastijo kulturo” in ostanejo doma. Mitja Iršič je takšno dvoličnost ostro komentiral: “Zanimivo, da znajo kulturo ‘počastiti’ izključno z davkoplačevalskim denarjem. Kultura jih zanima izključno transakcijsko/monetarno. Drugače se okrog nje malo oglašajo le, ko je treba branit kako duševno bolno deviantnost”.

Fotomontaža: Nova24TV

Janša leta 2021 ni pozival k bojkotu
Golobova taktika bojkota pa kaže predvsem na strah pred rezultatom. Robert Golob ve, da večina ljudi tega zakona ne podpira, če bi ga, bi jih sam pozival na volišča. Kot je spomnil poslanec Hoivik, predsednik SDS Janez Janša leta 2021 pri referendumu o zakonu o vodi ni pozival k bojkotu, ampak je spoštoval voljo ljudi, ki so šli glasovat. “Ljudje odidejo, odločijo in rezultat se mora spoštovati – tako je tudi prav,” je dejal.

“11. maja  vsak glas šteje. Pripeljite prijatelje, sodelavce, starše in stare starše. Glasujte PROTI privilegijem. Glasujte ZA pravičnost,” poziva Hoivik. 

Sara Kovač

Sorodno

Zadnji prispevki

Zakaj resnica o zločinskih komunistih boli levico?

"Komunisti so med vojno in po njej: pomorili več...

[Video] V Gazi izbruhnili protesti proti Hamasu: “Hamas nas ne zastopa!”

Hamasu se vedno bolj izmika vsesplošna podpora v enklavi...

Zadeva Trenta: banditizem je premagan, a le začasno

Izraz »stara pravda« je širši slovenski javnosti dokaj znan....