Zakaj Logar pristaja na igro levice?

Datum:

Revija Reporter je objavila zavajajočo naslovnico. Na tej je poslanec Anže Logar, pod njem pa izjava “pripravljen sem prevzeti SDS”. Poslanec Logar tega v intervjuju ni izrekel. Se pa poraja vprašanje, zakaj je Logar dal intervju mediju, ki očitno dela za interese tranzicijske levice.

                   

“Ne nasedajmo. Kost so vam v tem glasilu pod uredništvom vohunčka Murčija vrgli sredi volilne kampanje, ker jim slabo kaže. Da bi se ukvarjali sami s sabo. Stranka SDS je suverena, odloča članstvo in ni na voljo za prevzeme. Mogoče bi glede na podporo ukinitvi volilnih okrajev poskusili v Nova Slovenija?,” pa se je na naslovnico in intervju odzval predsednik SDS Janez Janša.

Logar pravzaprav v intervjuju ni povedal veliko novega. Izjava o pripravljenosti, da prevzame SDS je stara, kot tudi pogoj, ki ga je pristavil –  v dogovoru s predsednikom SDS.

Senzacionalizmu pa še ni bilo konec. Logar je Reporterjeva namigovanja o domnevnem dogovoru o ustanovitvi satelitske stranke označil kot “gigantsko teorijo zarote”. “Povejte mi, zakaj bi šel nekdo po poti, ki je bolj tvegana, ki ima pred sabo številne izzive samo zato, da bi bil potem nekomu satelit? Ni zdravorazumske logike,” je povedal za Reporter.

Uspešna kampanja na predsedniških volitvah
Logar si je na predsedniških volitvah, kljub temu, da je v drugem krogu izgubil proti Nataši Pirc Musar, pridobil veliko simpatij. V govoru po razglasitvi rezultatov je napovedal, da smo na pragu “nečesa velikega”. Špekulacije o točnem pomenu njegovih besed so se razbohotile – številni so pričakovali takojšen razvoj dogodkov, do katerega pa ni prišlo. Ustanovil je Platformo sodelovanja, ki je združila nekatere javne intelektualce, ki so pripravljeni na dialog prek politične ločnice. Nekateri so pričakovali več, spet drugi so Logarju “soliranje” zamerili.

“Načrtom je treba pustiti čas, naslednje volitve so čez dve leti in takrat bo razvidno, v kateri smeri so bile moje besede mišljene,” povedal za Reporter.

Logar je sicer prepričan, da bi morala imeti Slovenija po prihodnjih državnozborskih volitvah mešano vlado “ampak s poudarjeno desnosredinsko noto”.

Predvolilna akcija levice
Reporterjeva naslovnica deluje kot instrument proti SDS v predvolilnem boju. Opravilna nesposobnost Golobove vlade, neizpolnjene obljube, nakopičene afere in politizacija javnih institucij vladi ni prislužila veliko simpatij v volilnem telesu. Izrazit padec priljubljenosti vlade in strank, ki jo sestavljajo se bo zelo verjetno odrazil tudi na evropskih volitvah. Medijsko akcijo Reporterja (ob pomoči levega medijskega “establishmenta”) zato velja razumeti v tej smeri, kot nekakšen poskus korektiva javnega mnenja, četudi zgolj z insinuacijami in senzacionalističnim poročanjem. Ob nenavdihujočih kandidatnih listah levih strank, jim kaj drugega niti ne preostane.

Ž. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

[Foto] Zakaj župan Janković spreminja predpise za Magnifica

Glasbeno-politična naveza Roberta Pešuta - Magnifica in ljubljanskega župana...

Prehranski poznavalec: “Svojega otroka ne bi nikdar hranil na veganski način!”

"Če izstopim iz kože trenerja in nekoga, ki ljudem...

Pred 33 leti smo uspeli izbojevati zgodovinski cilj samostojne Slovenije

V zgodovini vsakega državotvornega naroda obstaja čas, ki je...

Milei, ekonomski genij: Socialistično luknjo po 30 letih rešil inflacije

Argentinski libertarni predsednik Javier Milei je dosegel pomemben mejnik,...