ZDA: Prizivno sodišče je vrnilo Trumpove carine

Datum:

Zvezno prizivno sodišče v Washingtonu je začasno obnovilo veljavnost Trumpovih carin, ki jih je sodišče za mednarodno trgovino razglasilo za nezakonite.
S tem znova veljajo 10-odstotne carine na uvoz iz vseh držav, 25-odstotne carine na določen uvoz iz Kanade in Mehike ter 20-odstotne carine na uvoz s Kitajske. Odločitev temelji na argumentu Trumpove administracije, da ukinitev carin škoduje zunanji politiki ZDA in pogajanjem z več kot 60 državami, poroča STA.
Odločitev še ni dokončna
Prizivno sodišče ni presojalo o zakonitosti carin, temveč le dovolilo njihovo nadaljnjo veljavnost do končne odločitve. Carine so predmet več tožb, vključno z razveljavitvijo s strani zveznega sodnika v Washingtonu, možna pa je tudi pritožba na vrhovno sodišče ZDA.
Ameriški predsednik Donald Trump je uvedbo novih carin predstavil kot začetek nove dobe v ZDA (Foto: AFP)
Domen Mezeg

Sorodno

Zadnji prispevki

Multikulturna Evropa kot raj za organizirani kriminal

Evropska unija se rada predstavlja kot prostor reda, varnost...

Za ortopedijo ni denarja, za Čeferinove odvetnike pa se v SB Novo mesto zapravlja

V Splošni bolnišnici Novo mesto se odvija zanimiva zgodba...