Sloveniji preti nacionalna katastrofa

Datum:

“To je zelo slab signal, posebej za slovenske državljane. Dogaja se točno to, kar smo v stranki SDS že napovedovali – da bo Slovenija nazadnje postala migrantski žep,” je italijansko zahtevo za prekinitev schengenskega sporazuma s Slovenijo komentiral bivši notranji minister Aleš Hojs. Poslanec SDS Branko Grims: “Vse to je direktna in ne le politična, ampak tudi kazenskopravna odgovornost vlade Roberta Goloba, za kar bi moral odgovarjati – in prej ali slej trdim, da tudi bo!”

Italija je zaprosila za prekinitev schengenskega sporazuma s Slovenijo zaradi nevarnosti vdora teroristov med ilegalci, ki preko naše države prihajajo z Bližnjega vzhoda, kar je pred dnevi sporočil italijanski podpredsednik vlade in zunanji minister Antonio Tajani, sicer tudi nacionalni sekretar stranke Forza Italia (Naprej Italija). Posebej je izpostavil Furlanijo -Julijsko krajino, ki je najbolj na udaru. Vlada sosednje države zahteva nove in mnogo bolj odločne ukrepe. Od letošnje zime dalje smo sicer že priča vzpostavljanju mejnega nadzora z Italijo, kar je bilo nujno zaradi porasta števila ilegalcev.

Problematiko je za naš medij komentiral bivši notranji minister Aleš Hojs: “To je zelo slab signal, posebej za slovenske državljane. Dogaja se točno to, kar smo v stranki SDS že napovedovali – da bo Slovenija nazadnje postala migrantski žep.” K temu sta po njegovem v največji meri pripomogla notranji minister Boštjan Poklukar in predsednik vlade Robert Golob. Prav onadva sta že pred volitvami “vehementno razlagala”, kako bodo na južni meji odstranili ograjo, kar sicer že počnejo, in kar je bilo zgolj vabilo migrantom ter tihotapcem, da so pojačali pretok belega blaga preko slovenske južne meje.

Italija je zaradi teroristov med migranti zaprosila za prekinitev schengenskega sporazuma s Slovenijo. (Foto: Bobo)

“Piko na “i” je dodal premier, ki je v enem od zadnjih intervjujev dejal, da to tako ali tako ni nikakršen problem, ker ti ljudje Slovenijo zgolj prečkajo, pri nas jih zgolj malce nahranimo, oblečemo, morda registriramo in pošljemo naprej … Vse te izjave in dejanja, ki temu sledijo (pri naših sosedih), vzbujajo veliko nelagodje.” Sedaj pa gredo zadeve še naprej, saj so Italijani že zaprosili za suspenz schengenske meje. Italijani zadeve sicer lahko izpeljejo tudi enostransko, podobno kot Avstrijci, ki so vzpostavili nadzor na meji. In če Italijani v primeru suspenza ne bodo uspešni na formalni ravni (da ne bi dobili soglasja Evropske komisije), potem lahko zadeve še vedno uredijo “de facto”.

Vlada je nesposobna preprečevati migracije
Italijanom ne more nihče preprečiti, da na svoje mejne prehode ponovno postavijo policijo oziroma na določene točke celo pošljejo vojsko. Hojs: “Uresničuje se to, kar smo v stranki SDS že pred dvema letoma napovedali in česar te oblasti niso poslušale in očitno tudi ni tistih 400 tisoč “plesalcev”, ki so tej nesposobni, skorumpirani vladi dali glas. Na žalost pa bomo to ceno plačali vsi.” Z enormno migracijsko intenziteto se namreč povečujejo tudi varnostna tveganja, kazniva dejanja so v močnem porastu. Vse to pa kaže, da je boj oziroma upravljanje z migracijami v Sloveniji ušlo izpod nadzora, ter na dejstvo, da je vlada nesposobna preprečevati migracije.

Bivši notranji minister Aleš Hojs (Foto: STA)

Zadevo bodo evropske inštitucije sicer nekaj časa obravnavale, Italijani pa nadzor tako rekoč že izvajajo. Samo vprašanje časa je, kdaj bodo uvedli popolno mejno kontrolo (trenutno je še vedno le naključna). Posledično pa bo Slovenija vrnjena v čas pred uvedbo schengenskega režima. Je pa kljub temu “streznitev” pri slovenskih volivcih zelo vprašljiva. Kljub temu, da so se jim obetali višji davki, nižje plače in slabše življenje, so takšno vlado izvolili. “Večina Slovencev se je rajši odločila za “ples”. Težko napovedujem, ali jih je dve leti vladavine koruptivne in nesposobne vlade kaj streznilo ali ne,” je skeptičen nekdanji minister.

Davčna politika je povzročila eksodus podjetnikov in mladih družin
Zadevo je za naš medij komentiral tudi poslanec SDS Branko Grims: “Protislovenska politika vlade Roberta Goloba, ki je z nemogočimi davki obremenil slovenski narod in pripravila k selitvi najuspešnejši del slovenskega naroda – podjetnike in mlade družine, po  drugi strani pa odprla meje, se sedaj kaže v vsej svoji uničujoči vlogi.” Dejstvo je, da bo Italija nadzor na meji zaostrila, temu pa bo sledila Avstrija, njima pa tudi ostale države. “In rezultat tega bo, da se bo zgodilo tisto, pred čemer sem toliko časa svaril – postali bomo rdeč žep na vrhu balkanske poti, obremenjeni z nemogočimi stroški vzdrževanja te politike, ki je nezakonita, kar posebej poudarjam.”

“Opozarjam, da je politika Goloba očitno protiustavna in nezakonita!”
“Po drugi strani pa bomo soočeni z varnostnimi in vsemi ostalimi problemi, ki jih poplava ilegalnih migrantov prinaša,” ocenjuje Grims, ki je hkrati prepričan, da bi morala Golob in celotna vlada (vsaj) zaradi tega nemudoma odstopiti, sicer pa se je takšnemu ravnanju potrebno upreti “z vsemi sredstvi”. V poslanski skupini SDS bodo zato tudi predlagali sklic izredne seje delovnega telesa DZ in če bo potrebno tudi DZ kot celote. Predlagali pa bodo tiste ukrepe, ki so nujni za ponovno vzpostavitev zakonitega stanja. “Opozarjam, da je politika Roberta Goloba očitno protiustavna in nezakonita!” Ta protislovenska politika po njegovem temelji na tem, da je Golobova vlada z meje umaknila najprej vojsko, ki je v resnici edina sila, ki se je ilegalni migranti, ki prihajajo s področja radikalnega islama, sploh bojijo.

Poslanec Branko Grims (Foto: Bobo)

Kot drugo pa je po prepričanju Grimsa vlada policijo umaknila z mejne črte kot takšne. S tem je povzročila, da na meji, skladno z odločbo Evropskega sodišča za človekove pravice, ni več mogoče zavračati ilegalnih migrantov, ki v skupinah vderejo v državo, posledično pa izgubijo vsako pravico do individualne obravnave. In ker je to vlada storila zavestno, pomeni, da gre za naklepno opustitev dolžnostnega ravnanja izvajanja zakona o meji, hkrati pa za direktno kršitev Ustave RS, ki je očitna, saj ustava nalaga spoštovanje ozemeljske celovitosti (varovanje od same mejne črte do celotnega ozemlja RS). Ker temu ni tako, smo priča posledicam, ki so “razvojno katastrofalne”.

Za svoja ravnanja bo kazensko odgovarjal
Že samo predlog za izločitev iz schengenskega območja bo zanesljivo izrazito negativno “odmeval med vsemi, ki bi želeli poslovno in drugače sodelovati z državo Slovenijo, s slovenskimi podjetniki, z gospodarstvom v celoti.” Če pa bi se to v celoti uresničilo, kar je realna možnost, pa bi posledično pomenilo, da bi bila Slovenija dejansko izločena z območja EU, ki mu pripada, kar bi še poglobilo gospodarsko krizo, povzročilo gospodarsko nazadovanje, obenem pa bi se poslabšale varnostne razmere. Vse to je po njegovem “direktna in ne le politična, ampak tudi kazenskopravna odgovornost” vlade Roberta Goloba, za kar bi moral odgovarjati – in prej ali slej tudi bo!

Domen Mezeg

Sorodno

Zadnji prispevki

Fico ni več v smrtni nevarnosti

Slovaški premier Robert Fico ni več v smrtni nevarnosti,...

[Ekskluzivno] Brutalne čistke Svobodnjakov: Doktorja kemijskih znanosti vrgli na cesto

Jutri bi se moral Zvone Čadež, odstavljeni direktor URI...

Prekršek za izmaličen obraz, obsodba za nekaj besed proti prvorazredni

"Zanimivo, da je fizični napad na nekoga lahko tudi...

Maribor: Jenull govoril pred praznim občinstvom

V Evropsko kampanjo se je očitno vključil tudi “polit...