San Jose z zmago poslal Kopitarja in druščino na počitnice

Los Angeles Kingsi so izgubili še tretjo domačo tekmo v končnici in razočarali navijače s porazom ter že končali z letošnjo sezono. Še četrti poraz na zadnjih petih tekmah jim je dokončno odnesel napredovanje v drugi krog končnice. San Jose Sharksi so se jim maščevali za poraz v prvem krogu končnice, tokrat so jih v prvem krogu odpravili gladko s 4 : 1.

Anže Kopitar je na svoji zadnji klubski tekmi v sezoni dosegel prvi zadetek za svojo ekipo. Končnico je končal s štirimi točkami, prispeval je dve podaji in prav tako dosegel dva zadetka. Ob koncu tekme je bil Kopitar močno razočaran in zelo kratek: “Zmage v tej seriji si nismo zaslužili.”

LA Kings – San Jose – 1 : 4
3 : 6 (0 : 2, 3 : 1, 0 : 3)
Kopitar 28., Carter 32., Versteeg 37.; Donskoi 2., 44., Tierney 12., Nieto 25., Pavelski 53., Karlsson 60.

Los Angeles je bil v končnici neprepoznaven in tudi na tekmi, ko bi morali začeti na vse ali nič, so bili zelo bledi. Znova so hitro prejeli zadetek, že v drugi minuti je zadel Joonas Donskoi. Obramba Kraljev je delovala dokaj neprepričljivo, kar je znova v 12. minuti kaznoval Chris Tierney. Staples Center z igro ni bil zadovoljen, Sharksi pa so udarili še tretjič, tokrat v drugi tretjini. Matt Nieto je poskrbel za visoko vodstvo. Ni bilo videti, da bi se Kingsi še lahko rešili iz tako visokega zaostanka, vendar se je zgodilo ravno to. V 28. minuti je Kopitar po nekaj odbitkih plošček pospravil v mrežo. Dobre tri minute pozneje je osamljen Jeff Carter zadel neubranljivo pod prečko. V 37. minuti so domačini izenačili preko Krisa Versteega in poskrbeli za nekaj več veselja na tribunah. Domači pa v svoji zadnji tretjini v letošnji sezoni niso znali ponoviti odličnih petnajst minut iz druge tretjine. Donskoi je dosegel še drugi zadetek na tekmi. Za še višjo prednost je poskrbel Joe Pavelski, najboljši igralec med tema dvema nasprotnikoma v končnici. Skoraj nemogoče je bilo, da bi Kingsi lahko izenačili. V zadnjih sekundah tekme so domači poizkušali igrati brez Quicka, kar je izkoristil Melker Karlsson in San Jose popeljal v drugi krog končnice, Los Angeles Kingse pa poslal na počitnice.