Kdo vam laže na terenu: Zakonodaja iz Bruslja ima vpliv na prihodnje generacije

Datum:

“Levica je leta 2022 ustvarila volilno histerijo. To poskušajo storiti tudi zdaj,” je v tokratni oddaji “Kdo vam laže?” na terenu izpostavila kandidatka stranke SDS za evropsko poslansko Zala Tomašič, ki je opozorila, da medtem ko se na desnici zagovarja dolgotrajnejše rešitve, levica vedno pred volitvami pride na plano z neko kampanjo, ki je všečna, a dejanskega problema sploh ne naslovi.

                   

Zala Tomašič, voditeljica oddaje Signal na Nova24TV, ki na listi stranke SDS pod številko 9 kandidira za mesto evropske poslanke, je v oddaji “Kdo vam laže?” na terenu, kjer sta sodelovala tudi dolgoletni novinar in urednik Jože Biščak in voditelj oddaje Boris Tomašič, je poudarila pomen varnosti, ki je po njeno primarna naloga države. “To je nekaj, za kar mora država poskrbeti, da se lahko naprej razvijamo, živimo in poskrbimo za svoje potrebe.”  

Tomašičeva je izpostavila problematiko nezakonitih migracij. Problematizirala je dejstvo, da je Italija zaprosila za začasno prekinitev schengenskega sporazuma, ker Slovenija ne obvladuje problema ilegalnih migracij. Povedala je, da živi v Ljubljani in da si je pred kratkim z namenom zagotavljanja varnosti kupila solzivec. Tudi več njenih prijateljic si je kupilo solzivec oziroma druge oblike samozaščite. “Poznam veliko primerov nadlegovanj, ko se ponoči po Ljubljani v nekaterih delih ne počutiš več varno. Velikokrat Levica reče, da strašimo, ampak če govorim iz mojih izkušenj, izkušenj mojih prijateljic, to ni strašenje, ampak deljenje izkušenj.”

Na nedavnem soočenju na Gimnaziji Želimlje je po njenih besedah predstavnica Levice izrekla, da ilegalnih migrantov ni. “To se je glasno drla, a navkljub glasnosti to ne drži.” Tomašičeva je bila jasna, da sta slovenska in mednarodna zakonodaja jasni. “Jasno je, kako dobiš azil, ve se, kdo je legalni in kdo nelegalni migrant. Nihče ni proti beguncem, legalnim migracijam, problem predstavljajo ilegalne migracije, pri le-teh namreč ne vemo, kdo prihaja v našo državo.”

“Prva stvar, ki jo naredijo, je, da ob vstopu v državo odvržejo potne liste. Ob vstopu prekršijo zakon. Če sama ne plačam parkirnine, plačam kazen. To je prav, ker so takšna pravila, zakoni. Ni pa pravično, da to za ilegalne migrante ne velja,” je povedala in spomnila, da je tudi mednarodno pravo več kot jasno: da lahko zaprosiš za azil, da si tretiran kot legalni migrant, moraš zaprositi za azil v prvi varni državi. Slovenija pa je obkrožena s Hrvaško, Madžarsko, Italijo, Avstrijo. “V Slovenijo ne moreš priti iz države, ki ni varna, vsaj eno varno državo, v resnici še več, moraš prečkati, da prideš v Slovenijo,” je bila jasna in dodala, da smo se mi kot Slovenci borili za to, da imamo svojo državo, svojo kulturo, da smo obdržali svoj jezik stoletja – in žalostno je, da jo bomo sedaj prepustili drugim.

Zala Tomašič je izpostavila, da imamo sicer tudi tri oblike varnosti, ki jih moramo začeti naslavljati: energetsko varnost (z vojno v Ukrajini smo videli, kako smo odvisni od Rusije), prehransko varnost (brez kmeta ni varnosti) in kibernetsko varnost, saj je vedno več  digitalizacije, informacije in zaščita osebnih podatkov so tako tudi izrednega pomena.

Levica se boji dveh stvari: da bo izgubila privilegije in da bo morala za denar, ki ga dobi, delati
Po besedah Borisa Tomašiča živimo v čudnih časih, ki so vse bolj čudni. “Levica vas bo nagovarjala s plakatom varnosti. Oni ne govorijo o tej varnosti, o kateri mi sedaj govorimo, ampak o varnosti svojih privilegijev. To so privilegiranci, prisesani na državni proračun,” je izpostavil in dodal, da jih je po njegovo strah, da bi te privilegije izgubili, zato hočejo tudi varnost za svoje privilegije. “Levica se boji dveh stvari: da bo izgubila privilegije in da bo morala za denar, ki ga dobi, delati. Vsi so alergični na delo,” je poudaril.

Foto: Nova24TV

V zvezi z vlado je spomnil, da je ta konec februarja sprejela sklep, da se na območju nekdanjih mejnih prehodov Obrežje in Središče ob Dravi organizira začasni izpostavi azilnega doma za potrebe nastanitve prosilcev za mednarodno zaščito. “Nikjer ne sme biti migrantskih centrov, ker ilegalni migrant ima samo pravico, da je deportiran tja, od koder je prišel.” Človek z iskrenimi in s poštenimi nameni po njegovo namreč gre na mejni prehod, da potni list, zaprosi za vizo in legalno vstopi.

Država, ki ni sposobna zavarovati svojih mej, ni več suverena država
Biščak je v pogovoru spomnil, da je bil pravnomočno obsojen na sedem mescev zapora, dve leti pogojno, ker je kot urednik Demokracije dopustil objavo neke glose, ki naj bi domnevno žalila migrante. Tožilstvo mu je najprej želelo očitati, da je razpihoval sovraštvo, ampak kasneje so videli, da iz te moke ne bo kruha. “Kako lahko žalim nekoga, ki ilegalno prestopi meje moje domovine, ki pride v domovino brez dokumentov, ne pove s kakšnimi nameni je prišel, kako naj žalim anonimnega migranta, ki se policiji zlaže?” je bil kritičen in dodal, da država, ki ni sposobna zavarovati svojih mej, ni več suverena država.

Po mnenju Biščaka gremo pod to vlado v smeri, da bomo postali migrantski žep. “Ti, ki pridejo k nam, izkoriščajo socialni sistem in živijo na račun davkoplačevalcev”. Izpostavil je primer Nigerijca z urejenim bivanjem v Nemčiji, ki se je spomnil, da bo priznaval očetovstvo. Do sedaj je priznal že 24 otrok. “Težava nastane, ko začne država priznavati pravni red neke druge kulture. Frankfurtsko sodišče je prejšnji teden priznalo tako imenovano afganistansko poroko v rokavicah, poroka na daljavo (eden od bodočih zakoncev je v Nemčiji, drugi v Afganistanu), nato pa lahko žena iz Afganistana brez težav pride v Nemčijo.”

V oddaji so se posvetili tudi LGBT ideologiji. ki je po reviji Forbes danes vredna 200 milijard evrov. “Trans industrija je po reviji Forbes danes vredna 200 milijard evrov,” je poudaril Biščak. Tomašičeva je delila osebno izkušnjo s teorijo spola v praksi tekom študija na majhnem, zelo liberalnem kolidžu v ameriški zvezni državi Iowa. Na prvem predavanju se se morali predstaviti, povedati ime, od kod prihajajo in povedati s katerim zaimkom se naslavljajo (ženskim, moškim, nevtralnim …) Nekateri so dejali, da so fluidni. Med obiskom San Francisca, glavnega mesta LGBT ideologije v Ameriki, jo je šokiral prizor, ko je moški fanta, ki je bil oblečen kot pes in se obnašal kot pes, peljal na sprehod.

Tomašičeva je izpostavila, da je sicer dandanes LGBT ideologija vseprisotna v serijah in filmih. Še posebej problematično pa se ji zdi, da se v ZDA otrokom dovoljuje uporaba hormonskih zaviralcev. “Otroku začnejo dajati hormone preden gre čez puberteto, da se nikoli ne razvije v moškega ali žensko in lahko tako hitreje menjajo spol,” je poudarila in dodala, da se takega otroka zaznamuje za celo življenje. “Velikokrat nam očitajo, da smo nestrpni in netolerantni, pa da kršimo pravice LGBT skupnosti. V Sloveniji smo vsi enakopravni. Ni res, da imajo manj pravic. Tukaj bi bilo potrebno govoriti o pravicah otrok. Vsak odrasel lahko počne v spalnici karkoli želi, dokler se vsi s tem strinjajo,” je povedala in dodala, da bi bilo potrebno preprečiti širjenje LGBT ideologije po šolah. S tem po njeno ustvarjajo populacijo volivcev, s katero se da manipulirati. “Če ti človeku vzameš neko osnovno identiteto, vemo, da za naprej nima nekih jasnih načel,” je dejala in dodala, da se je potrebno temu odločno zoperstaviti in povedati, da sta samo dva spola.

Foto: Nova24TV

Človek brez vrednot je izgubljen, nima se na kaj opreti, nima sidra
“Imamo hud problem. Kot družba (ne samo v Sloveniji, tudi v EU, celotni zahodni civilizaciji, vključno z ZDA) smo tako zašli, da se pogovarjamo koliko je spolov,” je izpostavil Tomašič. Človek se sicer lahko po njegovo počuti, da je hidrant, a je problem, da si gasilci si z njim ne morejo pomagati in pogasiti hiše. “Moški, ko imamo težave, gremo k urologu, ženske k ginekologu, drugi pa gredo k psihologu,” je povedal in poudaril, da nedvomno ni vse to, kar se dogaja, naključno. “To je načrtno. Za tem stoji program, ki se mu poenostavljeno reče kulturni marksizem,” je pojasnil in dodal, da je uničenje temeljnih vrednot njegov cilj. “Človek brez vrednot je izgubljen, nima se na kaj opreti, nima sidra. Naša civilizacija temeljni na krščanskih vrednotah. Braniti moramo normalnost, ne smemo dovoliti, da bodo naši otroci, vnuki vzgajani v sistemu, kjer ne bodo vedeli katerega spola so, ne bodo vedeli, kaj je prav in kaj narobe, ne bodo prevzemali odgovornosti za svoja dejanja in da bodo kot alge v morju, da jih nosijo valovi”.

Ker trans LGBT ideologi hodijo v šole in prepričujejo otroke, naj spremenijo spol, je Biščak v zvezi s tem opozoril, da se v tem obdobju otrokovi možgani razvijajo, hormonski zaviralci pa delujejo na možgane. “S hormonskimi terapijami so začeli Nizozemci na začetku tisočletja. Ko so jih vprašali, če so delali raziskave, so zanikali. Šest let nazaj so priznali, da raziskave kažejo, da hormonske terapije pri najstnikih negativno vplivajo na razvoj njihovih možganov.” Omenil je, da imajo nekatere države liberalno zakonodajo in lahko spol spremeniš brez operacije.

Foto: Nova24TV

Ker se je te dni na veliko govorilo tudi o zasedbi ene od ljubljanskih fakultet, je Tomašič spomnil, da je zanimivo sicer, da je bilo soočenje kandidatov za evropske volitve  odpovedano na Univerzi v Ljubljani, ker so rekli, da nima politika na univerzi kaj početi, po drugi strani gledamo, kako nekdo okupira fakulteto in tam zganja politiko. “Prodajajo vam, da gre za uboge ženske, žrtve. Nihče ni za to, da tam ljudje umirajo. Mislite, da bo zaradi  zasedbe in s priznanja Palestine umrlo manj ljudi?” je izpostavil in dodal, da sta mir in sožitje možna, ko ne bo več teroristične organizacije Hamas. Kot je povedal, je to sedaj glavna tema, ker so volitve, da se odvrne pozornost od resnih problemov.

Na levici imajo izjemno moč nad jezikom
Tomašičeva je spregovorila tudi o političnemu marketingu. Leta 2022 je levica ustvarila volilno histerijo. “To poskušajo storiti zdaj.” Levica je po njenih besedah izjemno močna v marketingu. Vedno pred volitvami pa pridejo na plano z neko kampanjo (denimo s splavom, ki ni evropska tema, je v pristojnosti držav članic in je urejena – je neka tretja tema, ki bo medla ljudi). Spomnila je, kako so forsirali odpravo slamic. “Se je s tem rešil problem odpadkov? Ni, se je pa nehalo o tem govoriti.” Povedala je, da med tem, ko se na desnici vedno zagovarja dolgotrajne rešitve, ki so tudi težje izvedljive, se gredo na levici kratke marketinške kampanje, ki so zelo všečne, trajajo par tednov, dejanskega problema pa ne naslovijo. “Vsi imamo radi čisto okolje, želimo tam živeti. Da ga imamo, rabimo dolgotrajne rešitve, poskrbeti je potrebno za dobrobit ljudi (podjetnike, kmete). Ti imajo izjemno moč nad jezikom. Se sliši kot nekaj, kar bi morali vsi podpirati.”

Foto: Nova24TV

Tričetrt zakonodaje, ki jo imamo, pride iz Bruslja
Povedala je, da je v magistrski nalogi pisala o tem, kako se lahko današnjo tehnologijo in socialna omrežja uporabi za zlorabo demokratičnih procesov. “Ko odprete omrežja, nikoli ne plačujete za to, vprašanje je, kako pa potem zaslužijo denar, kaj je primarni cilj omrežij.” Facebooku je po njeno vseeno, kaj je, denimo, spekla vaša mama, njim gre namreč za denar. “Ko ne plačujemo za nekaj, smo najverjetneje mi tisto, kar oni prodajajo. Oni prodajajo naše osebne podatke,” je izpostavila in dodala, da bo kibernetska varnost v prihodnje vse bolj pomembna. Izpostavila je, da ima Meta (združuje Facebook, Instagram, WhatsApp) več denarja, kot je proračun Slovenije. “Imajo tako moč, da konkurirajo državam,” je pojasnila in dodala, da so to stvari, o katerih se premalo govori. “Posiljuje se nas z referendumi, z zastrupitvijo, ki je neustavna, namesto, da bi govorili o aktualnih temah. Tričetrt zakonodaje, ki jo imamo, pride iz Bruslja. So stvari, ki vplivajo na nas za dlje časa, kot je mandat evropskega poslanca, Evropske komisije. To bo vplivalo na prihodnje generacije, odločamo o naši prihodnosti. Pomislite, koga boste volili in pojdite volit,” je pozvala za konec.

Ž. N.

Sorodno

Zadnji prispevki