[Video] V slovenskem medijskem prostoru je vse več primerov, ko želijo utišati določene novinarje, ki želijo prikazati pravo podobo resnice

Datum:

V teh dneh miniva eno leto od umora Daphne Cuarana Galizie, malteške novinarke, ki je preiskovala korupcijske afere v svoji državi. Do danes za njen umor ni odgovarjal še nihče, novinarska svoboščina pa je vse pogosteje kršena, tudi v Sloveniji.

Evropska poslanka Romana Tomc poudarja, da imamo medije za 4. vejo oblasti, kar priča o tem, kako pomembno je njihovo delo. Zato je še toliko bolj nujno, da so njihove informacije verodostojne, kar pa ni vedno samoumevno. Tomčeva opozarja, da je tudi v slovenskem medijskem prostoru vse več primerov, ko se poskuša utišati določene novinarje, ki želijo prikazati pravo podobo resnice: “Žalostno je, da smo v današnjih časih, ko pravimo, da imamo razvito demokracijo, priča takšnim primerom.

Evropska poslanka zato izpostavlja pomen društva GlasNO!, ki si prizadeva za večjo medijsko svobodo. Opozarja še na dejstvo, da niso vsi novinarji svobodno pristali na to, da bodo pisali po nareku svojih lastnikov: “Šele, ko bomo imeli svobodne novinarje, ki ne bodo ujetniki svojih lastnikov in ekonomskih razmer, bomo imeli tudi neodvisno in svobodno novinarstvo, s čimer pride tudi demokracija.”

Na koncu se je Romana Tomc dotaknila še področja ekologije, kjer je izpostavila, da se uporaba plastike za enkratno uporabo povečuje, zato je nujno, da se sprejme nove direktive in se ta trend obrne: “Industrija se seveda upira, a s prepovedjo ji nakazujemo smer, kam naj se orientira. Prav je, da se najdejo drugi, okolju prijazni načini“.

C. Š.

Sorodno

Zadnji prispevki

Večina Slovencev odločno proti migrantskim centrom

V zadnji javnomnenjski raziskavi agencije Parsifal so anketirance vprašali,...

Največ denarja iz medijskega sklada za Odlazkove medije

Ministrstvo za kulturo je pod vodstvom Aste Vrečko iz...

Američani delajo več kot “neambiciozni” Evropejci

Evropejci so manj ambiciozni in ne delajo tako trdo...