Se jim je povsem odpeljalo? Ležanje izraelskega dekleta v mlaki krvi je zgolj izraelska propaganda?

Datum:

Dnevnik, Mladina in aktivisti iz organizacije Inštitut 8. marec relativizirajo Hamasove umore izraelskih civilistov z argumentom, da je šlo za plačan obisk Izraela.

“Izbrani slovenski novinarji na plačanem obisku v Izraelu” se glasi naslov članka v radikalno levi Mladini, ki povzema besede Dnevnikovega kolumnista Leona Magdalenca. Ta opisuje, kako Planet TV poroča o Izraelu, ki naj bi izvajal genocid nad Palestinci. Obisk novinarjev Luke Svetine in Martina Nahtigala označuje kot enostranski, čustveno obarvan in pristranski, saj naj bi šlo za plačan obisk.

Ob tem piše, kako je “pretreseni” Luka Svetina v Izraelu intervjuval “pretreseno preživelo udeleženko glasbenega festivala”, na katerem je Hamas 7. oktobra 2023 izvedel napad.

Je Hamasov pokol za Mladino izraelska propaganda?

Ker je besedilo delila tudi provladna organizacija 8. marec, se je nanj odzval Svetina: “Kje imate težavo? Zakaj pretresena v narekovajih, če je ležala v mlaki krvi mrtve prijateljice in se 4 ure pretvarjala, da je truplo? Ja, tudi zgodbe o Hamasovih klavcih so pomembne za javnost. Mimogrede, v Izraelu smo naredili intervjuje tudi z do vlade kritičnimi sogovorniki.”

Hamas je med napadom 7. oktobra zajel okoli 240 judovskih talcev. Okoli 50 naj bi jih bilo še vedno bilo zajetih, vendar naj bi bila večina izmed njih že mrtva. (Vir: AFP)

Slovenski medijski prostor se pri poročanju o dogajanju v Gazi sooča s tem, kar opisujejo levi mediji, tj. z enostranskim poročanjem. Palestinci so a priori dobri, Izraelci pa a priori zli. Pri tem nikoli niso opravili dela, ki ga je ekipa Planet TV-ja, saj nikoli niso predstavili tudi druge strani krvavega konflikta. Da je za krvavo vojno odgovoren Hamas, ki je 7. oktobra napadel civilne cilje v Izraelu in brutalno pobil 1139 ljudi, in sicer vključno s 36 otroki, od katerih jih je bilo 20 mlajših od 15 let. Najmlajši je bil star zgolj 10 mesecev. Ob tem so zajeli še 251 talcev, od katerih naj bi jih bilo še vedno zajetih okoli 50. Med njimi naj bi bilo sicer živih zgolj še okoli 20 talcev. Njihova vrnitev je tako še vedno Izraelov pogoj, da konča protiteroristično akcijo v Gazi, vendar slovenski mediji poročajo zgolj o trpljenju Palestincev.

Foto: EPA
Hamasovi teroristi so 7. oktobra ubili celotno judovsko družino (Foto: X)
Ugrabljeni izraelski otroci (Foto: zajem zaslona)
Ugrabljeni izraelski otroci in matere so v rokah palestinskih teroristov. (Foto: X)

C. Š.

Sorodno

Zadnji prispevki