Slovenski veleposlanik se je na Dunaju bratil s skrajno levico

Datum:

Slovensko demokratično javnost so pred dnevi šokirale fotografije srečanja slovenskih študentov na Dunaju. Izkazalo se je, da je društvo skrajno levega karakterja. Na fotografijah, ki so jih objavili na socialnem omrežju Facebook, ponosno pozirajo ob zastavi totalitarne komunistične Jugoslavije, na stenah so viseli Antifa slogani. Dejstvo, da Slovenijo v tujini sramotijo mlajše generacije, ne preseneča, saj imajo očitno zgled v generaciji pred njimi. Ne samo to, “dogodek” je očitno prejel tudi blagoslov slovenskega veleposlanika v Avstriji.  

Znano je, da se prek družinskih ali prijateljskih povezav prenašajo posli med nekdanjimi komunističnimi funkcionarji in njihovimi mlajšimi priležniki. Konkreten primer je tudi slovenski veleposlanik v Avstriji Aleksander Geržina, ki je skupaj s slovensko ekstremistično celico v Avstriji praznoval pod zastavo socialistične Jugoslavije.

Globoka država se še vedno trdno oklepa družbenih struktur s svojimi kremplji, ideologija komunizma pa se prenaša iz generacije v generacijo. Še nedavno smo poročali o tem, da je Klub slovenskih študentov na Dunaju eno od nedavnih zabav priredil kar z zastavami nekdanje socialistične Jugoslavije, ob kateri se je mladina veselo fotografirala. Pa ne le mladina. Dogodka se je ponosno udeležil tudi predstavnik slovenskega veleposlaništva v Avstriji Aleksander Geržina. Gre za sina rusofila ter nekdanjega podpredsednika DeSUS Saše Geržina. Geržina “mlajši” pa več kot očitno skrbi za implementacijo idej očeta in globoke države na splošno.

Saša Geržina, oče slovenskega veleposlanika na Dunaju. Foto: STA

Glede na to, da so fotografije z dogodka na Dunaju objavili kar na uradni spletni strani na družbenem omrežju Facebook, se poraja vprašanje, ali je to res prava slika, ki jo Slovenija želi predstavljati svetu. Proslavljanje idej totalitarnega sistema pod zastavo socialistične Jugoslavije, namesto da bi se proslavljala slovenska zastava in ideje demokracije, za katero se je Slovenija borila in se še danes bori?

Z vprašanji smo se obrnili kar neposredno na omenjeno veleposlaništvo, odgovora pa do objave članka še nismo prejeli.

100 let kasneje je omenjeni klub zgolj še bleda senca svojih ustanoviteljev in v demokratično Avstrijo izvaža ideje propadlega socializma in države, ki je množično teptala človekove pravice. In zaradi katere so morali naši rojaki po svetu za boljšim življenjem, še vedno pa so zelo živi prizori, ko smo morali v sosednjo Avstrijo v trgovine po osnovne dobrine, kot so kava, čokolada, banane in pralni prašek. Če smo se spraševali, čemu take težnje slovenskega kluba študentov po idejah propadlega socializma, je realnost taka, da se te ideje slavijo in prenašajo iz generacije v generacijo.

Milan Kučan med govorom na tradicionalni spominski slovesnosti ob Ruski kapelici. (Vir: STA)

Glede na to, da je Sašo Geržina prijatelj tistega, ki mu “Slovenija nikoli ni bila intimna opcija”, sta si verjetno delila to razmišljanje. Oba se srečujeta ob slovesnosti pri Ruski kapelici pod Vršičem, kjer tradicionalno poteka spominska slovesnost in naklonjenost Ruski federaciji.

T. B.

Sorodno

Zadnji prispevki

Ukradeni otroci v SFRJ in mame, ki iščejo resnico

Komisija DZ RS za peticije je po slabem letu...

Večina Slovencev odločno proti migrantskim centrom

V zadnji javnomnenjski raziskavi agencije Parsifal so anketirance vprašali,...

Največ denarja iz medijskega sklada za Odlazkove medije

Ministrstvo za kulturo je pod vodstvom Aste Vrečko iz...

Američani delajo več kot “neambiciozni” Evropejci

Evropejci so manj ambiciozni in ne delajo tako trdo...