[Video] Palestinska država, ki jo želi ustvariti “napredna” levica, bi bila še ena talibanska in ajatolam podobna država

Datum:

Britansko-ameriški avtor indijskih korenin Salman Rushdie bi o včerajšnjem razpredanju zunanje ministrice v državnem zboru dejal, da ni pretirano globoko. Kot številni pred njim, je tudi on opozoril, da bi v tem trenutku nastanek Palestine porodil Afganistanu in Iranu podobno državo. 

                   

“Če bi zdaj obstajala palestinska država, bi jo vodil Hamas in naredilo bi jo podobno talibanskemu režimu (v Afganistanu op. a.). To bi bila satelitska (klientelistična op. a.) država Irana. Ali to želi ustvariti napredno gibanje zahodne levice? Imeti še eno talibansko, še eno ajatolam podobno državo na Bližnjem vzhodu, tik ob Izraelu? Zato čutim, da se ne dogaja veliko globokega razmišljanja. Veste, obstaja čustven odziv na smrt v Gazi. To je popolnoma prav. Ko pa zdrsne proti antisemitizmu in včasih dejanski podpori Hamasu, veste, to pa je zelo problematično,” je povedal britanski avtor v radijskem podcastu Orte und Worte.

Kako “globoko” je včeraj razmišljala Tanja Fajon, kaže njena naslednja izjava: “Osebno si želim, da pride do priznanja Palestine čim prej, še meseca maja, ker bomo s priznanjem dosegli vsaj to, kar do zdaj nismo uspeli: da Palestincem sporočimo, da imajo svoj obstoj. Če se bomo s tem ukvarjali čez mesec, dva ali tri, je vprašanje, kaj bo ostalo od palestinskega naroda.” In še: “Postopki za začetek priznanja Palestine so pravilni, v arabskem svetu nam jih priznavajo in se zahvaljujejo.”

Priznanje Palestine bi škodilo Sloveniji in Palestincem
Na našem mediju smo že večkrat poročali o tem, da bi priznanje Palestine v tem trenutku škodovalo mednarodnemu položaju Slovenije. Ta se je pod vodstvom vlade Roberta Goloba jasno umestila zunaj kroga zahodnih držav, ki glede priznanja Palestine v tem trenutku ostajajo previdne. Nekateri komentatorji so napovedali, da bomo zaradi tega utrpeli gospodarske posledice, nekakšne tihe sankcije, drugi pa, da priznanje v tem trenutku sploh ni skladno z mednarodnim pravom. Palestina namreč ne izpolnjuje pogojev za priznanje. Priznanje pa bi navsezadnje škodilo tudi samim Palestincem v Gazi, ki bi ostali v primežu teroristične organizacije, s katero mednarodni dialog zaradi njenih zločinov proti civilnemu prebivalstvu ni več možen.

“Veste, zelo nenavadno je, da mlada napredna študentska politika nekako podpira fašistično teroristično skupino,” je v pogovoru povedal Rushdie.

Kdo je Salman Rushdie?
Salmana Rushidija je nemogoče umestiti v konzervativni tabor. Njegov odnos do avtokratskih teokracij je oblikovala njegova osebna izkušnja. Po tem, ko je napisal odmevno delo Satanski stihi, si je prislužil fatvo (tiralico) iranskega režima. Doslej je uspel ubežati smrti, a le za las. Nazadnje leta 2022, ko ga je v New Yorku večkrat zabodel 24-letni Hadi Matar. Zločinec je za medije navedel verske razloge, Rushdie naj bi “napadel islam”. Rushide je danes zaradi napada slep na eno oko. Leta 2007 mu je britanska kraljica Elizabeta zaradi njegovih literarnih dosežkov podelila naziv Sir.

Ž. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

Možina: Uprava RTV je zaradi političnih pritiskov odstopila od tožbe proti Makarovičevi

V javnost je prišla zmanipulirana informacija, da je RTV...

Prednost v zdravstvu je za Pirc Musarjevo obnova partizanske bolnice Franja

Najvišje predstavnike oblasti v naši državi očitno bolj skrbijo...