Vlada ob nevzdržnih razmerah v zdravstvu žaluje za bolnišnico Franjo

Datum:

Medtem ko vlado in kulturno ministrico Asto Vrečko skrbi stanje partizanskih spomenikov (Franje) po nedavni ujmi, so razmere v številnih bolnišnicah po Sloveniji nevzdržne. Vrečko je bila nazadnje pretresena nad stanjem partizanske bolnišnice Franja, ki jo je ujma močno prizadela. V vladi bi lahko več časa namenili “aktualnim problemom” in rešili stanje v UKC Ljubljana, kjer bolniki životarijo ob 40 let starih klimatskih napravah, bolnice pa prhajo po trikrat dnevno. Več tukaj

Spomnimo, da je vlada Janeza Janše s svojimi ministri pogosto obiskovala bolnišnice in druge zdravstvene ustanove med svojimi regionalnimi obiski. Janša se je skupaj s tedanjim ministrom za zdravje Janezom Poklukarjem mudil v bolnišnici za otroke v Šentvidu pri Stični, obiskal je bolnišnico v Slovenj Gradcu, v Šempetru pri Gorici, UKC Ljubljana, UKC Maribor, bolnišnico v Murski Soboti idr. Po drugi strani pa je pri Robertu Golobu in njegovih ministrskih kolegov zaznati precej manj zanimanja za zdravstvo, obiskovanje dotrajanih zdravstvenih objektov na terenu itd. O zdravstvu se sicer veliko govori, malo pa naredi.

Prav tako je bilo v času bivše vlade zaznati povečanje števila investicij v bolnišnice in domove za ostarele (več tukaj in tukaj), medtem ko se je v obdobjih levih vlad denar trošil za drage študije. V času sedanje vlade zdravstvo nazaduje. Imamo občutek, da se vladna ekipa bolj kot “aktualnim problemom” (kot temu radi pravijo) posveča stanju partizanskih spomenikov. Kulturno ministrico Asto Vrečko so “ganili pretresljivi prizori” poškodovane muzejske bolnišnice Franja po ujmi. Če bi vladne predstavnike tako močno “ganili” tudi “aktualni problemi”, s katerimi se zdravstvo sooča, potem danes v UKC Ljubljana ne bi imeli 40 let starih klimatskih naprav, bolnic pa ne bi bilo treba prhati po trikrat dnevno (primer).

Zdi se, da Golobovo vlado bolj kot neurejena klimatizacija v UKC Ljubljana skrbijo partizanski spomeniki. (Foto: STA)

Ljudje umirajo v predolgih čakalnih vrstah, v Ljubljani in drugod pa primanjkuje zdravnikov, zlasti družinskih. Pod Zoranom Jankovićem se sesuva zdravstveni sistem (tukaj). Morebitno onesnaženje ljubljanskega vodonosnika bo zdravstveno stanje v občini le še poslabšalo (tukaj). Čas je, da vlada malce pozabi na tegobe borcev iz zgodovinskih učbenikov in bolje poskrbi za zdravje trenutno živečih Slovencev. Nekaj predlogov vladi, katerim bolnišnicam se v prihodnje lahko bolj posveti: bolnišnici na Vrazovem trgu v Ljubljani, negovalni bolnišnici na Pohorju, mariborski negovalni bolnišnici idr.

Bolnica Franja je naša “najpomembnejša kulturna dediščina”?! Več pozornosti kot partizanskim ranjencem, bi vlada lahko namenila bolnikom UKC Ljubljana, kjer se zdravijo v nemogočih razmerah. (Foto: posnetek zaslona, Twitter)

Domen Mezeg

Sorodno

Zadnji prispevki

Vaterpolisti Triglava dosegli največji klubski uspeh slovenskega vaterpola

Vaterpolisti Triglava iz Kranja so v evropskem pokalu zasedli...