Z razkritjem ameriškega financiranja nevladnih organizacij v Sloveniji se je razkrila tudi “neodvisnost” nekaterih medijev, novinarjev in postalo je še bolj jasno, od kod levičarskim aktivistom toliko sredstev za širjenje levičarske propagande (LGTB). Nekaj smo jih že izpostavili, a seznam je dolg.
Med prejemniki sredstev je tudi Zveza prijateljev mladine Slovenije, ki je za varuhinjo človekovih pravic predlagala Katarino Bervar Sternad, ki je nudila podporo nezakonitim migracijam. Na seznamu pa najdemo tudi inštitut, na čelu katerega je nihče drug kot Kaja Primorac, glavna akterka pri zadevi “sporni razpis”, zaradi katerega je odstopila nekdanja ministrica Sanja Ajanovič Hovnik.
Ni minilo dolgo, odkar so se nevladniki bahali s pridobljenimi sredstvi, so že prišle informacije o novih. Sicer je jasno, da krovna mreža nevladnih organizacij (CNVOS) sredstva pridobiva z vseh strani, očitno tudi iz Amerike, od koder so prejeli 8 tisoč dolarjev.

Še novembra lani so se sicer pohvalili z novo večmilijonsko podporo, pri tem pa ne gre mimo dejstva, da so na svoj račun samo iz državnega denarja prejeli skoraj 5,5 milijona evrov.

Na seznamu prejemnikov ameriških sredstev je tudi Zveza prijateljev mladine Slovenije. Na spletni strani imajo zapisano, da so “nevladna, prostovoljna, humanitarna in neprofitna organizacija, ki se ukvarja z ustvarjanjem boljše prihodnosti otrok, mladih in družin”, a je to precej ironično glede na to, da so za varuha človekovih pravic predlagali nekoga, ki nezakonite migracije ne le podpira, ampak domnevno pri njihovem izvajanju tudi pomaga. Na račun so prejeli 3500 ameriških dolarjev, medtem ko so iz državnega denarja doslej prejeli že 6.336.558,78 evra.

Spomnimo: Dosedanjemu varuhu Petru Svetini se izteka mandat, do 14. oktobra lani pa so se zbirale prijave za njegovega naslednika. Med kandidati je bila tudi Katarina Bervar Sternad, njeno kandidaturo naj bi predlagala prav Zveza prijateljev mladine Slovenije. Kot smo pred časom poročali, je bila Katarina Bervar Sternad, direktorica Pravno-informacijskega centra (PIC), vpletena v pomoč tihotapskim združbam na Balkanu.

O tem smo podrobneje pisali – tukaj. Slovenski nevladniki naj bi v Veliki Kladuši migrantom delili brošure z navodili, kako nezakonito priti v Slovenijo in manipulirati azilni sistem. Leta 2018 je Sternadova policiji naročila, naj sprejme migrante pri Učakovcih, pri čemer naj bi jim PIC svetoval, kako uveljaviti pravico do azila.
Med prejemniki ni manjkala niti Sorosova Amnesty International, mednarodna nevladna organizacija, ki naj bi se borila za varovanje človekovih pravic, čeprav v je v preteklosti ravnala nasprotno od tega. Ta je dobila 1500 dolarjev. Poleg tega, da je del levičarskega konglomerata NVO-jev, spomnimo, da je bila direktorica Nataša Posel podpornica kolesarskih protestov v času Janševe vlade. Sicer pa je Amnesty International ena od nevladnih organizacij, ki je bila bogato nagrajena v času po avgustovski poplavah – četudi so bili tega denarja oškodovani bolj potrebni.
Kot smo poročali, so bili med prejemniki tudi aktivisti, ki mlade zastrupljajo z ideologijo LGBT, seveda pa ne manjkajo niti “opolnomočene” feministike iz društva Mesto žensk. Te so prejele 7200 ameriških dolarjev, medtem ko so po podatkih Erar dobile 2.768.671,53 evra. In da je krog sklenjen, je za “ozaveščanje o neenakosti spolov, opolnomočenje žensk”, kot so navedli na ameriški spletni strani USA spending, 3000 ameriških dolarjev prejel tudi Inštut za preučevanje enakosti spolov (IPES) iz Maribora. Vodi ga nihče drug kot prijateljica nekdanje ministrice Sanje Ajanovič Hovnik, Kaja Primorac. IPES je sicer doslej prejel že skoraj milijon evrov, kažejo podatki Erar.

Sicer pa – če se vrnemo nazaj – inštitut v solastništvu prijateljice nekdanje ministrice je na dokazano sporen način prišel do neverjetnih 300 tisoč evrov davkoplačevalskega denarja. O tem smo poročali, novinarji Tarče pa so ugotovili, da je bil razpis za nevladne organizacije prav prirejen na inštitutu IPES v lasti Kaje Primorac, dolgoletne sodelavke in poslovne partnerice Sanje Ajanović Hovnik.

Da je inštitut IPES dobil največji možen znesek – to je 300 tisoč evrov – je ministrica celo naknadno priredila razpis, saj bi sicer molznica denarja v lasti njene prijateljice preprosto izpadla iz tekme za sredstva. To je storila tako, da je vsoto za financiranje projekta povišala z 1,5 na skoraj 3,5 milijona evrov, IPES pa je tako dobil maksimalno mogočo vsoto.
A. H.