Poslanec Černač v Tarči: “Na vladi ste skoraj dve leti, a naredili niste nič!”

Datum:

“Poglejte, ko je bila ta komisija ustanovljena, še enkrat, povedala je nekdanja predsednica sama, da bi obračunala z SDS. In kaj se je zgodilo na koncu, zakaj so jo razrešili? Zakaj jo je predsednik vlade Golob razrešil? Zaradi tega, ker so se ulovili v lastni rep, v njegove najožje sodelavce. Ker so našli v tej zgodbi njegove najožje sodelavce, in zaradi tega je gospa Pašek Šetinc pristala tam, kjer je pristala,” je bil kritičen poslanec SDS Zvone Černač v četrtkovi Tarči na RTVS.

Poslanci parlamentarnih strank in neodvisna poslanka Mojca Šetinc Pašek so v Tarči komentirali odhod Vesne Vuković, ki se iz Gibanja Svoboda umika v času obtožbe poslanke Mojce Šetinc Pašek o politični zlorabi Fursa in o stavki FIDES-a, ki ji ni videti konca.

“Veliko je nastalo v režiji Vukovičeve, a ključni človek je Robert Golob”
Kozlovič pravi, da Vukovičeva odhaja iz osebnih razlogov, glede na njen odhod pa je svojega komentirala tudi Šetinc Paškova, ki je bila iz stranke izključena. Dejala je, da je bila njena izključitev iz Gibanja Svoboda, ki se je oktobra odvila praktično pred televizijskimi kamerami, zanjo zelo neprijetna, in da danes “to niso več moji problemi, to so problemi te stranke”. Glede Vuković pa je dejala, da je morda res “veliko nastalo v njeni režiji, a vendar ni ona ključni človek stranke, to je njen predsednik Robert Golob”.

(Foto: zajem zaslona)

Na vprašanje voditeljice Erike Žnidaršič, ali bodo zdaj v SD-ju lažje sodelovali v koaliciji, ko Vukovičve ne bo več, Sonibolj Knežak iz SD-ja odgovarja, da se mu zdi, da tudi do zdaj ni bilo težav s sodelovanjem. Voditeljica je namreč namignila, da je bila Vukovičeva tista, ki je oteževala sodelovanje stranke GS s stranko SD. Šetinc Paškova je zatrdila, da je pričakovala, da bodo preiskovalne komisije, tako pod njenim vodstvom kot na sploh, delovale v okviru zakonov in predpisov ter nikoli izven tega. Kozlovičevi in stranki Gibanja Svoboda je očitala, da se jo v zadnjih dneh “skuša prikazati kot neko neverodostojno osebo, kot neko neprofesionalno osebo, in s strani gospoda, ki zaseda pomemben položaj na FURS-u, kot človeka, ki laže,” je dejala Pašek Šetinc.

Poslanec SDS Zvone Černač meni, da gre za “nezakonito posredovanje podatkov s strani posameznih državnih institucij in za nezakonito obdelavo podatkov. Podatki so bili posredovani za 15 in več let nazaj, kar je vse z nekim namenom, očitno diskreditacije političnih tekmecev, oziroma nasprotnikov. Očitno je roko nad tem oz. režijo tega delovanja držala generalna sekretarka GS Vesna Vukovič, kajti tudi ta sodelavec komisije, ki jo je vodila gospa Pašek Šetinc, je bil očitno izbran po njenem nareku, vsaj tako je bilo zaznati v medijih,” je poudaril Černač in v nadaljevanju pojasnil, da gre za Tomaža Modica, ki je bil v popoldanskem času tudi novinar na Necenzurirano, kjer je bila prav Vukovičeva njegova sodelavka. Spomnil je, da je Pašek Šetinc sama priznala, da je bila preiskovalna komisija ustanovljena z razlogom, da se obračuna s političnim nasprotnikom, s stranko SDS, kar pove dovolj.

“Mislim, da je bila moja napaka, da sem pristala na sugestije vodstva Gibanja Svoboda. Že takrat sem imela pomislek ravno glede konflikta interesov, ker je sicer šlo za novinarja, ki je seveda pisal tudi o teh dotičnih temah,” je priznala Šetinc Pašek.

“Gre za to, da so bili posredovani podatki, ki ne bi smeli biti, gre za kaznivo dejanje, odgovorna oseba v tem primeru je tudi direktor FURS-a, ki bi moral odgovarjati; upam, da bo, upam, da že poteka predkazenski postopek, in vsi ostali, ki so v tej zgodbi sodelovali, tudi režiserka iz ozadja, bi v končni fazi morala odgovarjati, kot tudi ostali, ki so na tak ali drugačen način želeli nekako oblatit politične tekmece. Mi se ne bojimo razkritja teh podatkov, ker ni nič takega, kar bi obremenilo SDS. Poglejte, ko je bila ta komisija ustanovljena, še enkrat, povedala je nekdanja predsednica sama, da bi obračunala z SDS. In kaj se je zgodilo na koncu, zakaj so jo razrešili? Zakaj jo je predsednik vlade Golob razrešil? Zaradi tega, ker so se ulovili v lastni rep, v njegove najožje sodelavce. Ker so našli v tej zgodbi njegove najožje sodelavce, in zaradi tega je gospa Pašek Šetinc pristala tam, kjer je pristala,” je bil jasen poslanec.

(Foto: zajem zaslona)

Kozlovičeva je v nadaljevanju zatrjevala, da »ni zgodbe«, o kateri se že tri dni govori, pa vendar ni znala jasno odgovoriti na vprašanje voditeljice, ali se ji zdi normalno, da je FURS poslal obsežno dokumentacijo, ki je vsebovala tudi občutljive podatke, nevezane na samo preiskavo. Grum je ob tem na vprašanje novinarke tudi odgovoril, da nima nikakršnih stikov z Vesno Vuković. Eden od dveh strokovnih sodelavcev, ki sta si ogledala dokumentacijo, je novinar spletnega portala Necenzurirano Tomaž Modic, medij, ki je bil pod prejšnjo vlado pod drobnogledom Žugljevega urada. Tudi Modica je v preiskovalno komisijo predlagalo vodstvo Gibanja Svoboda z generalno sekretarko Vesno Vuković, sicer Modičevo nekdanjo kolegico pri portalu Necenzurirano.

Černač: Prelaganje odgovornosti na zdravnike je sprevrženo
“Za stanje v zdravstvu je odgovorna ta vlada in ta koalicija, vseh 52 poslank in poslancev te koalicije. Ta vlada je 19. 10. z zdravniki podpisala sporazum, v katerem se je obvezala, da bo do 30. 6. v zakonodajno proceduro vložila zakon, ki bo uredil vprašanja, ki so odprta, in ki bo veljal od 1. 1. letos. Vsi poslanci vladajoče koalicije so to zavezo potrdili 18. 1. Včasih je veljalo, da če si dal človeku roko, si mu dal besedo, tukaj pa ne velja večkrat podpisana zaveza.”

Medtem, ko je bila slovenska javnost večkrat priča prelaganju odgovornosti na zdravnike za stavko s strani predsednika vlade, čeprav je dejanski problem to, da se vlada ni držala podpisanega dogovora, je Kozlovičeva Golobu pričakovano stopila v bran. Dejala je, da se predsednik vlade “še kako zaveda odgovornosti” in da se zato pripravlja zakonodaja, ki bo naslovila problematiko. Spomnimo se, da je bil dogovor med vlado in zdravniki že pripravljen in podpisan, a se vlada ni držala dogovora, zato stavka. Na to je opomnil tudi Černač.

“Lani, 10. januarja je cestni zabavljač Jenull organiziral stavko pacientov,” je Černač pred kameriami pokazal fotografijo iz parlamenta, na kateri je bila tudi Kozlovičeva, ki ji je bilo ob omembi vidno neprijetno.

Černač je opomnil, da je bila to stavka “proti zdravnikom”, zato meni, da je danes prevračanje odgovornosti na zdravnike sprevrženo. Kot je v nadaljevanju povedal, so zdravniki tisti, ki skušajo v vsem “kaosu” reševati stvari kot najbolje vedo in znajo. Černač poudari, da v kolikor bi bilo v Sloveniji zdravnikov dovolj, se ne bi pogovarjali o nadurah, dvojnem, trojnem delu, “ampak očitno jih ni dovolj, in za reševanje teh stvari ste zdaj na vladi že skoraj dve leti in naredili niste žal nič,” je zaključil.

A.H.

Sorodno

Zadnji prispevki

Burno na razpravi o zakonu, s katerim želi SDS otroke zaščititi pred pedofilijo

Indoktrinacija LGBT je osrednji del trenutne koalicije, še posebej...

Biden ne bo prepovedal mentolovih cigaret, da ne bi užalil temnopoltih

Predsednik Joe Biden naj bi preklical načrt za prepoved...